aluminyum kompozit panel sistemleri

Kompozit Panel Nedir?

kompozit panel kaplama kompozit kaplama fiyatları ucuz kompozit kaplama fiyatları

kompozit cephe kaplama

dış cephe kompozit kaplama

aluminyum kompozit kaplama

Kompozit Panel Nedir
aluminyum kompozit panel kaplama

Kompozit Panel Nedir: Polietilen denilen (bir çeşit plastik) maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan yapı malzemesine kompozit panel denir. Birden fazla malzeme ile kaplanmaya elverişlidir. Doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka kaplanabildiği malzemeler arasındadır.

Dayanıklılığı:Kompozit paneller kırılmaya karşı dayanaklı olduğu gibi paslanma, oksitlenme, çatlama, yangın gibi etmenlere karşı da dayanıklıdır.

Nerelerde Kullanılabilir: c

aluminyum kompozit panel sistemleri, Dış mekanlarda ise bina cephe giydirmede sıklıkla kullanılır. Reklam panoları ve dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Bankalarda, otellerde alışveriş merkezlerinde, metro istasyonlarında kullanılabilir.

Kompozit paneller hem Türkiye’de hem de dünyada mimarlar tarafından en çok tercih edilen yapı malzemesidir. Yeni yapılan binalarda özellikle dekoratif olarak kullanılan paneller binaların daha şık, estetik ve modern görünmesini sağlıyor. Eski evlerin tadilatında kullanılarak köhne, çirkin görüntüyü bir anda silip daha sıcak ve şık evler sağlıyor.

Montaj Aşaması: Kompozit levhalar plakalar halinde yapılmış olarak geliyor. 1.250mm x3.200 mm ölçülerinde standart olarak üretilir.Kompozit panellerin kurulum aşamasında da sağladığı yararlar vardır. Esnek oldukları için rahatça el aletleri ile şekillendirilebilirler. Delme ve montaj işlemleri de yine el aletleri ile yapılabilir. Demir, beton, taş gibi yapı malzemelerinde olduğu gibi büyük makinelere gerek yoktur.

Kompozit panel yapan firma olarak panellerinizi ambalajlı olarak getiriyoruz. Panelin renkli kısmının taşıma esnasında zarar görmemesi için renkli bölümü plastik bir madde ile kaplıyoruz. Montaj anında çıkararak kompozit panelinizin zarar görmesini engelliyoruz.

Neden kompozit panel tercih etmeliyim?

Hafif olması.

Sağlam olması ve uzun yıllar kullanılabilir olması.

Onarıma ihtiyaç duymaması.

Esnek olmasından kaynaklı kolay şekil verilebilir olması.

Ses ve ısı yalıtımı sağlaması.

Doğa şartlarına ve darbelere dayanıklı olması.

Korozyona (paslanma) karşı dirençli olması.

Temizliğinin kolay olması tercih etme sebeplerinizden olabilir.

Çok fazla renk seçeneği mevcuttur. Firmamız ile irtibata geçerek renk kartelasından dilediğiniz rengi seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Kompozit panel firmaları arasından kalitemiz ve iş anlayışımız ile ön plana çıkıyoruz. Siz de kompozit panel uygulamalarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

Kompozit panel cephe kaplama sistemi nedir?

Kompozit panel cephe kaplama sistemi;Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Alternatif alt konsrüksiyon yapıya sahip Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Kompozit panel cephe sistemi ve kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.
Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama
Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi
Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Kompozit panel cephe kaplama sistemi; sağır cephelerde kaplama arkasına, duvar önüne, taşyünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile ısı yalıtımı sağlanmaktadır. 2 veya 3 mm kesitli boyalı alüminyum levhalar ile kaplamalar yapmak da mümkündür.
Projesinde ve detaylarda verilen esaslar ve şartlar dahilinde, projesine ve detaylarına göre, projesinde belirtilenen ölçülerde kompozit paneller üretimi yapılır. Cephe kaplaması yapılması için (tüm saçaklarda altlı ve üstlü kaplama dahil olmak üzere) gerekli görülen yerlerde ana taşıyıcı sistemin oluşturulması amacıyla gerekli olan çelik profillerin temin edilmesi, iki kat antipas boya ile boyanması ve montajının yapılması, sisteme ait alüminyum profillerin temin edilmesi montajı ve alt karkas oluşturulması, her iki yüzü 0,50 mm. kalınlıkta alüminyum arasına sıkıştırılmış 3 mm. kalınlıkta mineral dolgulu toplam 4 mm. kalınlıkta dış yüzü dış hava etkenlerine karşı dayanıklı flourocarbon boyalı kompozit panellerin temin edilmesi ve modülasyona göre oluşturulmuş alüminyum taşıyıcılarına montajının yapılması, kaplama altı ısı yalıtımı yapılması amacıyla 50 mm. kalınlığında 100 kg/m3 yoğunluğunda taşyünü plakalarının temin edilmesi ve betonarme kolonlara ve duvarlara mekanik yöntemle montajının yapılması gerekir.
Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanısıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.
Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri Alüminyum Kompozit Panelleri’nin uygulamalarında renk kartelasında yer alan 16 temel renk standart olarak mevcut. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkün. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.
Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

Giydirme cephe uygulamasında projeye en uygun montaj sistemine karar verilip, hassas imalat parkurumuzda, uygulama sistemine uygun olarak alüminyum kompoze levha imalatı yapılmaktadır. Alt konstrüksiyon olarak alüminyum profiller ve çelikler kullanılmakta, ısı yalıtımının önemli olduğu dış cephelerde kompoze levha arkasında taşyünü veya camyünü montajı da yapılmaktadır.

Dış Cephe Kompozit Nasıl Yapılır ?

Cephe kompozit kaplaması yapılması için (tüm saçaklarda altlı ve üstlü kaplama dahil olmak üzere) gerekli görülen yerlerde ana taşıyıcı sistemin oluşturulması amacıyla gerekli olan çelik profillerin temin edilmesi, iki kat antipas boya ile boyanması ve montajının yapılması, sisteme ait alüminyum profillerin temin edilmesi montajı ve alt karkas oluşturulması.Her iki yüzü 0,50 mm. kalınlıkta alüminyum arasına sıkıştırılmış 3 mm. kalınlıkta mineral dolgulu toplam 4 mm. kalınlıkta dış yüzü dış hava etkenlerine karşı dayanıklı flourocarbon boyalı kompozit panellerin temin edilmesi ve modülasyona göre oluşturulmuş alüminyum taşıyıcılarına montajının yapılması, kaplama altı ısı yalıtımı yapılması amacıyla 50 mm. kalınlığında 100 kg/m3 yoğunluğunda taşyünü plakalarının temin edilmesi ve betonarme kolonlara ve duvarlara mekanik yöntemle montajının yapılması gerekir.

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex cephe kaplama sistemi nedir?

Sinterflex 3 mm kalınlığında 1000x3000x3 mm boyutlarında ilk ve tek seramik levhadır. Farklı uygulamalar için projenin istediği ölçülerde kesilebilir.
Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex cephe kaplama sistemi Özgün ürün özellikleri sayesinde çok çeşitli uygulama alanları (iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, özel sistem uygulamaları için farklı ve pratik çözümler sunar.

Sinterflex cephe kaplama ; modern yaşam alanları yaratılmasına ve yeni fikirlerin uygulanmasına olanak sağlayarak mimari ve yapı teknolojileri için yepyeni bir bakış açısı sunmaktadır. Ağırlık Bir sinterflex levha yaklaşık 21 kg (7 kg/m2) ağırlığındadır.

Sinterflex cephe kaplama uygulması ;Şantiyede alınacak röleveye göre Sinterflex panel yerleşim projesi, standart detaylar doğrultusunda çizilir. Hazırlanan projeye uygun olarak cephe düzlemine ankrajlar sabitlenir. Düşey taşıyıcı alüminyum T profiller cephe düzleminin yaklaşık 8-15 cm önünde cıvata ve somun ile ankrajlar üzerine sabitlenir. Projeye uygun olarak ebatlanmış Sinterflex plakalar düşey taşıyıcı T profiller üzerine poliüretan esaslı yapıştırıcı ile sabitlenir. sinterflex 6 mm Fit parlak levha ise yaklaşık 12kg m2 ağırlığı ile dünyanın en hafif parlak yüzeyli, porselen seramiğidir.

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex cephe kaplama sistemi çevreye duyarlı bir teknoloji ile üretilen çevre dostu bir üründür. Esneklik, hafiflik ve işleme kolaylığı gibi önemli özellikleri vardır.

Sinterflex cephe kaplama , tüm inşaat ve tasarım konseptlerine getirdiği uygulama özgürlüğü sayesinde yapı sektöründe yepyeni uygulama imkanlarına ufuk açan son derece modern ve güvenli bir çözüm. Hafif, estetik, pürüzsüz bir yüzeye sahip, ısı yalıtımı beton ve demir bileşenlerine göre 65 kat daha iyi, yangına, asitli solventlere ve lekeye karşı dayanıklı. Sinterflex cephe kaplama geleceğin, yapı endüstrisi ve mimarisinde kullanılan yenilikçi malzemesi olacaktır.

1000 x 3000 x 4 mm ebadındaki sinterflex cephe kaplama levhanın esneklik yarıçapı 5.5 m.’dir.

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex cephe kaplama ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz niteliktedir.

Sinterflex cephe kaplama kesimi standart cam ve seramik kesicileri, bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen boyutlarda kesilebilir.

Sinterflex cephe kaplama delme işlemi cam ya da benzer maddeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebilir.

Sinterflex cephe kaplama delme işlemi cam ya da benzer maddeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebilir.

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex cephe kaplama   temizleme işlemi düzgün yüzeyi kir tutmayan bir yapıya sahiptir. Gerektiği takdirde su ve bilinen temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebilir.

Sinterflex cephe kaplama sistemi uygulama işlemi ; alüminyumdan imal edilmiş olan alt konstrüksiyona gizli klipsli sistem ile motajı yapılır.Şantiyede alınacak röleveye göre Sinterflex panel yerleşim projesi, standart detaylar doğrultusunda çizilir. Montaja başlamadan önce Sinterflex plakanın arka yüzeyi elyaf ve epoksi reçine yardımıyla lamine edilir. Hazırlanan projeye uygun olarak cephe düzlemine ankrajlar sabitlenir. Taşıyıcı alüminyum klipsler, T profillerinin üzerine projede belirtilen yatay akslarda YSB vida ile sabitlenir ve klipsler üzerindeki fitil yuvasına EPDM fitil takılır.

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi
aluminyum kompozit panel kaplama

Sinterflex Cephe Kaplama Sistemi

Sinterflex malzemenin arka yüzeyinin altına ve üstüne taşıyıcı askı profilleri poliüretan yardımıyla yapıştırılır. Sinterflex plaka taşıyıcı profilin üzerine alüminyum klipsler yardımıyla

Alüminyum Giydirme Cephe Maliyet Hesabı

Alüminyum giydirme cephe sistemleri özellikle yüksek binalarda benzer modüllerin tekrarı ile oluşmaktadır. 40 katlı bir binada genellikle tüm katlarda yatay kayıtların aksları aynı mesafede planlanmakta ancak mimari konsepten oluşan form değişikliklerinde belli katlarda farklılık göstermektedir.
Alüminyum giydirme cephe sistemlerine ait maliyet hesabında alüminyum profiller ve aksesuarlar farklı kalemler olarak hesaplanır. Binalarda tüm cephelere ait malzemeleri hesaplamak uzun ve hata yapmaya elverişli olduğundan genellikle tekrar eden modülasyon seçilerek belli bir alana ait maliyet hesaplanır. Daha sonra bu maliyet m2 maliyete dönüştürülerek tüm binaya ait alüminyum giydirme cephe m2 maliyeti olarak teklife işlenir
Maliyet hesabında alüminyum profiller farklı bir kalem olarak hesaplanmalıdır. Alüminyumprofil üretici firmalar genellikle profillerin boylarını 6 mt veya 7.30 mt gibi standart ölçülere bağlar, üretir ve stoklar. Uygulayıcı firma proje bazında ihtiyacı olan miktarı standart profil boylarını göz önüne alarak hesaplar ve sipariş ederek temin eder. Ancak standart ölçüler çerçevesinde çok fazla fire oluşuyorsa, sipariş edilecek miktar belli bir m2’ nin üzerindeyse uygulayıcı firma profil üretici firmadan standart dışı, istediği uzunlukta profil talep edebilir. Ancak stokta hazır bulunmayan profillerin temini standart profillere göre daha uzun zaman almaktadır. Modülasyon etüdü aşamasında belirlenen aks aralıkları maliyet hesabını etkilemektedir. Ayrıca binanın kat yüksekliği de profillerdeki fire miktarını etkilemektedir. 2.5 mt kat yüksekliğine sahip bir bina olduğunu düşünelim, bir adet düşey alüminyum profille iki katı geçmek için 5 mt profil gereklidir. 6 mt standart boyda üretilen profilde her düşey aks için 1 mt fire oluşmaktadır. Dolayısıyla seçilen örnek modülasyonda fireleriyle birlikte ne kadar alüminyum profil kullanıldığı hesaplanmalıdır. Uygulayıcı firmalar alüminyum profili genellikle kg fiyatıyla aldığından analizlerde kg fiyatını kullanmayı tercih etmektedir. Isı izolasyonlu profiller varsa farklı bir kalemde toplanır, mt cinsinden fireli miktarı bulunan alüminyum profiller, kg/mt değerleriyle çarpılır. Standart profillerde, ağırlık ile ham profil birim ağırlık fiyatı çarpılır. Daha sonra herbir profilin sistem içinde hangi yüzey kaplama işlemlerine tabi olacağı tespit edilir, kaplama miktarı ile birim maliyeti çarpılır. Kullanılan aksesuarlar ise mt veya adet cinsinden hesaplanır, birim maliyetleri ile çarpılarak aksesuarlara ait toplam maliyet bulunur. Bulunan değerler analiz edilen modülün toplam m2 değerine bölünür. Ham profil, yüzüy işlemleri (fırın boya veya eloksalleme), aksesuarlar için elde edilen m2 maliyetlerine, nakliye, işçilik, genel gider, kar ve vergi, m2 maliyetleri eklenir. Örnek modülasyona ait hesaplanan m2 fiyatı, giydirme cephe sistemine ait birim m2 fiyatı olarak teklife aktarılır
sabitlenir.
Projeye göre ebatlanmış ve arka alt-üst kısmına özel kesitli taşıyıcı askı profilleri poliüretan yapıştırıcı ile lamine edilmiş olan sinterflex cephe kaplama Fit kompozit porselen seramik levhalar, hazırlanan alüminyum alt konstrüksiyon üzerine özel alüminyum klipsleri yardımıyla asılır.

 

 

 

 

alüminyum kompozit panel sistemleri, ahşap kompozit panel nedir, kompozit kaplama örnekleri, kompozit panel nerelerde kullanılır, alüminyum kompozit panel montajı nasıl yapılır, alüminyum kompozit panel özellikleri, dış cephe kompozit malzemeler, alüminyum kompozit renkleri, metalbond kompozit panel fiyatları, ucuz kompozit panel, ucuz kompozit panel kaplama, ucuz kompozit panel giydirme,  kompozit panel cephe kaplama, kompozit kaplama, aluminyum kaplama, aluminyum giydirme, aluminyum kompozit kaplama, aluminyum kompozit uygulama, fiyatları, firmaları, satışı, tamiri, Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, etiler, mecidiyekoy, tarabya, ortakoy, florya, istinye, beylerbeyi, cubuklu, kurtkoy, velibaba, aydos, yenişehir, taşlıbayır, ortadag, kaynarca, yenisahra, camlıca, altunizade, gebze, kocaeli, izmit, istanbul, turkiye