panjur

Panjur Nedir

panjur Ev, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin vazgeçilemez unsurların biri olan panjurlar, güneşin ve rüzgârın yaşanan mekâna girişini önlemek veya istenilen düzeyde girişinin kontrolünü sağlamak amacıyla panjur kullanılmaktadır. Özellikle panjur çok rüzgârlı ve fırtınalı bölgelerde panjurların camdan daha dayanıklı olmaları nedeniyle camların kırılmaya karşı korunmasını sağlamakta ve dışarıdan gelecek kötü niyetli girişimleri önlemek amacıyla panjur kullanılmaktadır.

 

 

Panjur Üretim Tesislerinde

  • Alüminyum panjur Rollform teknolojisi ile poliüretan dolgulu panjur  37-39-43-55-55 Eco ve 77 mm panjur ve garaj kapısı lamelleri olarak üretilir.
  • Alüminyum Panjur Kutuları (137-400 mm)
  • Çelik Kepenk Profilleri
  • Galvanizli Sekizgen Borular (40-60-70 mm)
  • Panjur ve Kepenk Sistemlerine ait tamamlayıcı aksesuarlar
  • aa grup PVC Monoblok Panjur Sistemlerinin üretimi gerçekleşmektedir.
Panjur lamel ve kutu üretiminde kullanılan poliüretan polyamid (PURPA) ve polyester boyalı levhalar, Asaş ve özdil panjur kepenk Alüminyum Yassı Mamuller Üretim Tesisleri’nden temin edilmektedir.
Panjur lamel üretimlerinde, Panjur ve garaj kapısı sistemlerinde kullanılan tüm ekstrüzyon profiller; Asaş ve özdil Alüminyum Ekstrüzyon Tesisleri’nde üretilmekte ve toz boya tesislerinde boyanmaktadır.
PVC monoblok sistemlerinde kullanılan tüm PVC profillerin üretimi ve laminasyon kaplama işlemi Asaş ve özdil PVC Profil Üretim Tesisleri’nde gerçekleştirilmektedir.

Gizli Panjur

panjur Binalarınıza inşaat aşamasında uygulacağınız (panjur) detaylı lentolara montaj edilir. Böylece amaçlanan estetik görünüm sağlanır. Panjur larınız varlığı kapanmadığı sürece fark edilemez. Tamamen gizlidir. Aynı zamanda diğer tüm panjurlarımız gibi ısı ve ses yalıtımı, güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı ve kontrol çeşitleri ile evinize ve hayatınıza artı değerler katar. Bu uygulama Aluset ve Özerpan tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır.

Monoblok Panjur

Pencere ile birlikte uygulanmak zorundadır. Sonradan mevcut pencereler üzerine uygulanamaz. Panjur kutuları plastik veya alüminyumdan üretilmektedir. Pencere ile aynı kaplama ve renkte uygulama imkânı vardır.
panjur Her türlü yeni yapılarda ve tadilatlarda her marka pancerelerin üzerine monte edilebilen, plastik kutulu, yalıtımlı, son derece estetik ve modern görünümü ile güvenlik ihtiyaçlarınızın yanısıra her türlü projeye kolaylıkla uyum sağlar.

Fullset Panjur

panjur Kutu iç ve dış yüzeyleri sıva ve boya ile tamamen örtülür. Böylece gizli panjur sistemi oluşur. Özerpan Lento kutuları EPS hammadde ile üretilmiştir ve yüksek ısı yalıtım değerlerine sahiptir.Kutu yapısında yer alan 6 mm’lik çelik tel kargas kutuların pencere üzerinde lento görevini yüksek mukavemet ile üstlenmesine imkan sağlar.
Dikme sisteminin sağladığı avantaj sayesinde makaslı veya amortisörlü panjur uygulamasına yapılabilir. Doğrama ile panjur arasında istenilen türde sineklik uygulanabilir. Kutu montajı 3 farklı zamanda yapılabilmektedir. Duvar aşamasında tuğla üzerine yerleştirilebileceği gibi, duvardan sonra ve ince sıvadan önce pencere ile birlikte uygulanabilmektedir.

 modern aluminyum panjurlar

aluminyum panjur Soğuğa karşı koruma

aluminyum motorlu panjur modern aluminyum panjurlar, yalıtımı sağlayarak kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korumaktadırlar. Binaya bağlı olarak, ısısal izolasyonda %25’ e kadar, faturalarınızda da %10’a kadar enerji tasarrufunda yardımcı olabilmektedir. Panjurlarınız yağmur, kar ve rüzgar gibi doğa olaylarına karşı evinizi etkin bir şekilde korur. aluminyum Panjurlarınız karlı ve buzlu havalarda, pencerenizle kapalı panjur arasında kalan boşluk sayesinde yalıtım sağlayarak, içeride daha sıcak bir ortam yaratılmasına yol açar.

Gürültüye karşı koruma

otomatik panjur Gürültü kirliliği yaşam kalitesini bozmakla beraber sağlığınızı da etkilemektedir. Modern otomatik panjurlar size daha rahat uyku sağlamak, kendinizi sağlıklı hissetmek ve dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlamak için gürültü kirliliğinden koruyacaktır. Aluminyum panjurlar dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar örter.

Mahremiyetinizi artırır

otomatik motorlu aluminyum Panjurlar sizi gözetlemek isteyenlere karşı korur. Birbirlerine çok yakın inşa edilen günümüz konutlarında, otomatik motorlu aluminyum panjurlarınız sizi istenmeyen bakışlara karşı korur.

Isıya ve güneş ışınlarına karşı korur

otomatik motorlu şeffaf Panjurlar sizi güneşe karşı en etkili şekilde korurlar. Özellikle yazın evinizi serin tutar otomatik motorlu şeffaf Panjurlarınız kapalı konumdayken evinize, eşyalarınıza ve size mor ötesi (UV) güneş ışınlarına karşı mükemmel koruma sağlar. Yaz mevsimi boyunca dışarıdan içeriye sıcak havanın girmesini engelleyerek ve güneş ışınlarını yansıtarak ısı yalıtımına katkıda bulunur; böylece içerinin daha serin kalmasını sağlar. otomatik motorlu şeffaf panjur Eşyalarınızı, mobilya ve döşemeleriniz direkt güneş ışınlarına karşı korunur ve daha uzun ömürlü olur.

Değer kazandırır

şeffaf Panjurlar kesinlikle evinizin enerji dengesini geliştirerek eşyalarınızın değerini artırıyor. Kiracılar ve alma potansiyeli olan müşteriler için otomatik şeeffaf panjur mallarının değer kazanması na enerji dengesi gibi kesinlikle önem taşımaktadır.
Koruma ve Güvenlik
motorlu şeffaf Panjurlarınız hırsızlık gibi meskene tecavüz olaylarına karşı ek bir caydırıcı faktör oluşturarak güvenliğinizi korumaya yardımcı olur. şeffaf panjur Haşerelerin içeriye girmelerini engeller. Ayrıca sineklik entegreli sistemlerle birlikte uçan haşerelere karşı çok etkin koruma sağlar.
Konfor
panjur Elektronik sistemler, uzaktan kumanda üniteleri ile kolay ve konforlu kullanım sağlar. otomatik panjurlar Akıllı ev sistemlerine tam uyum sağlar. motorlu panjur Evinizde olmasanız bile programlanmış akıllı kumandalar sayesinde sabah ve akşam açılır kapanır. Sensörler sayesinde otomatik güneş koruması sağlanır.

 

Panjur Motorları ve kontrol sistemleri

panjur motorları evinizde rahatı, ideal ışık ilişkisini, hırsızlıklara karşı emniyet ve birçok şeyi daha mümkün kılar.
panjur motorları Güneş ışınlarından, rüzgardan ve hava şartlarından koruyan milyonlarca panjur hergün elle manuel olarak açılıp kapatılmaktadır. Ancak sadece mükemmel bir panjur motor ve kumanda tekniği ile evinizin içini görünmesini engelleyebilir ve güneş ışınlarından korunabilirsiniz.
Panjur motorlarının montajı son derece kolay ve güvenilirdir. panjur Motorlara ait kumandalar modern tasarımları sayesinde her eve ve ortama uyum sağlar. Bu da yaşam kalitesi için gerçek bir artı puandır.
panjur Modern motorların birçok talebi yerine getirmesi gerekmektedir. Motorun sağlam, uzun ömürlü, güvenilir ve aynı zamanda sessiz ve bakım gerektirmiyor olması beklenir.
aagrup yeni nesil panjur motorları yüksek hassasiyetle yumuşak bir şekilde hareket ederler. Buzlanmalara, engellere karşı inişte ve kalkışta hasarları engellemek için hassas duruşlar sağlar, panjurlarınızı yıpranmalara, arızalara karşı korur ve ses oluşumunu da engeller.
panjur ve kumandaları Oturma alanlarınız için otomasyon sistemleri birçok avantaj sağlar. Panjur motoru ve bu motora entegre olmuş ya da sonradan entegre edebileceğiniz akıllı kumandalar sayesinde  daha konforlu ve güvenlikli kullanımlar sağlar.
Daha fazla konfor ve güvenlik gölgelendirme tesisatlarınızın otomatik olarak açılıp kapanması, daha fazla konfor ve güvenlik sağlar. Sadece bir düğmeye basarak, telsiz ile zaman ayarlı saatleri veya güneş/rüzgar sensörleri gibi modern kumanda kombinasyonları ile bu tesisatların çalıştırılması son derece kolaydır.
panjur Akıllı kumanda ve motorlar sayesinde panjur, kepenk, perde, jaluzi pergola, giyotin pancere, ve tenteler ile enerjiden tasarruf edersiniz. Çünkü iç mekanda arzu edilmeyen ısı düşüşünü ve bununla bağlantılı olarak ısı kaybını önemli ölçüde önleyebilirsiniz.
Panjur, kepenk, perde, tente pergola, giyotin pencere, ve jaluzilerin otomasyonu için her sistem kendine özgü çözümler içeren kapsamlı bir kumanda programı sunmaktadır. Montaj uzmanınız motorların ve kumanda bileşenlerinin montajını hemen yerinde temiz ve fazla gerektirmeden uygulayabilir.
Tente, perde motorları ve kontrol sistemleri
Gölgelendirme ve optimal ortam iklimi
Yoğun güneş ışınlarına rağmen balkon veya teraslarınızı tenteler, perdeler sayesinde gölgelendirilmiş bir vahaya dönüştürebilirsiniz. Otomasyon sayesinde konforlu bir şekilde kumanda edilebilen tenteler, perdeler kış bahçelerinde de oturma mekanınızı aşırı sıcaktan ve direkt ışınlardan korur.

Jaluzi  Motoları

Jaluziler sadece meraklı gözlerde korumakla kalmaz. Mekandaki hoş ve gözü almayan ışık size huzurlu bir ortamın yanı sıra çalışmanız için de güzel bir atmosfer sağlar.

Garaj Kapısı Motorları

Rahatça garaja girmek

Garaj kapısını açmak genellikle güç gerektirir. Kapının kendi ağırlığı veya sistemin hantallığı çoğu zaman direnç gösterir. Oysa kapıyı uygun sarmal bir garaj kapısı ve motoru ile rahatça ve konforlu bir şekilde açabilirsiniz.

Optimal emniyet

Kontrol ünitesine entegre olabilen emniyet fotoseli ve/veya  pnömatik güvenlik sistemleri işleyiş anında meydana gelebilecek tehlikelere karşı maksimum güvenlik ve koruma sağlar.

Motorlu Panjur

Motorlu panjur sistemi ile güvenli ve rahat bir yaşam için yapılmış elektrikli sistemelerdir. Bu rahat yaşamı bizi güneş ışınlarından, rüzgardan, kardan, fırtınadan vs. koruyarak sağlamaktadır. Doğa olaylarına karşı durmasının yanında yazın serin kışın sıcacık bir yaşam alanını mümkün kılmaktadır.
Motorlu panjur iyi bir yalıtım ve güvenlik aracıdır. İyi bir yalıtım aracıdır çünkü kutularının içinde strafor bulundurmaktadır. Böylece panjur bulunduğu ortama normalde olan ısının ötesinde ekstra bir ısı sağlamaktadır. Bu şekilde daha kolay bir ısınma şekline sahip olursunuz.
Motorlu panjur iyi de bir güvenlik sistemidir. Çünkü bu panjurların dışarıdan açılması kolay değildir. Dışardan açılma imkanı olmadığı için sizi birçok tehlikeye karşı korumakta oluyor. Kolay kolay hasar da almamaktadır. Dayanıklı bir yapıda olması oluşabilecek doğal afet tehlikesine karşıda önlem niteliğindedir.
Bütün bu anlatılanların yanında hayatınıza ekstra bir kolaylık katan bu teknoloji ürünü otomatik açma kapama sistemi ile sizi zahmete sokmaz.  Bu açma kapama işlemini bazen bir kumanda yardımı ile yaparsınız bazen de bir buton ile bu tamamıyla size kalmış.
Motorlu panjur sisteminin çok güzel bir yanı daha var. Önceden  zaman ayarlama özelliği ile planlandığı saatte veya zamanda müdahale etmenize gerek kalmadan kendiliğinden kapanabilmektedir.

otomatik panjur

Otomatik Panjur Sistemleri; otomasyonun uygulandığı bir kumanda yardımı ile zahmetsizce açılıp kapanan, yalıtım ve güvenlik aracı olarak kullanılan ve oldukça talep gören pencere örtüleridir.
Hasta, yaşlı ve yoğun iş hayatı olan kimseler için zahmetsiz kullanımı ile oldukça müsait olan, hemen her binaya uygulanan Motorlu Panjur Modelleri, sağladığı enerji tasarrufu ve binaya kattığı uzun ömürle yeni nesil binaların en önemli detaylarını oluşturmaktadır.

Uzun yıllarını bu sektöre vermiş olan ve her türlü panjur sistemini başarı ile uygulayan İstanbul Panjur Firması kuruluşumuz; Otomatik Panjur Fiyatları, Ucuz Otomatik Panjur fırsatları ve uzun ömürlü dayanıklı Panjur Çeşitleri ile rakiplerinin hep bir adım önünde yer almaktadır.
Binaları zararlı dış etkilerden koruduğu gibi, iyi bir güvenlik kalkanı ve perde görevi de yapan Motorlu Panjur Modelleri, Ucuz Motorlu Panjur ihtiyacı olan müşterilerimiz için en uygun koşullarda üretilmektedir.
Ayrıca uygulanacağı binanın, mimarisine ve renk konseptlerine uygun dekorasyonu sağlayacak malzeme ve renk seçeneklerinde de tasarlanan Uzaktan Kumandalı Panjur Modelleri, hem estetik hem de fonksiyonel yapısı ile göz doldurmaktadır.

aluminyum panjur

Çelik ve alüminyum gibi değişik malzemelerden üretilen, aluminyum panjur genellikle güvenlik ve hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunmak amacı ile uygulanan panjur ve kepenk sistemleri, kullanım amaçlarına göre malzemelendirilir.

Alüminyum Panjur Modelleri genellikle; ısı, ışık, rüzgar ve yağmur gibi hava koşullarının yaratabileceği dezavantajlardan korunmak için tercih edilen, güvenlik konusunda zaafları olan ancak bu doğrultuda güçlendirmek için özel lamel ve güvenlik kilidi uygulamaları ile güçlendirilebilen bariyer sistemleridir.

Otomatik Alüminyum Panjur ve Manuel Alüminyum Panjur olarak iki seçenekle üretilen bu sistemler daha çok evler için uygun olan modellerdir.

aluminyum panjur Uygulanacağı alanlara dıştan montaj yapılan ve bu sayede daha yüksek verim alınmasına yarayan Alüminyum Panjur Çeşitleri; güneş ışığı kontrolü sağlar, hırsızlık niyeti olanlara caydırıcı güç uygular, yağmurlu be fırtınalı havalarda doğramalarınızın deforme olmasını ve kirlenmesini önler, ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Alüminyum Panjurun Faydaları elbette ki bunlarla da sınırlı değildir.
Otomatik uygulama kolaylığı ile güç ve müdahale gerektirmeden, uzaktan kumanda aracılığı ile kolaylıkla açılıp kapanabilen bu sistemler fiyat yönünden de oldukça ekonomik aksesuarlardır. Binanıza şık ve dekoratif bir görünüm kazandırır.

İstanbul Alüminyum Panjur Firmaları içerisinde; Alüminyum Panjur Fiyatları, Ucuz Alüminyum Panjur Kampanyaları, Çok geniş ürün yelpazeli çeşitleri ile ayrı bir yere sahip olan firmamız, uzun yılların verdiği deneyim ve ustalıkla kaliteden ödün vermeden, ekonomik ve fonksiyonel panjur sistemleri üretmektedir.

şeffaf panjur

ieffaf panjur, Transpaforza,  Şeffaf Kepenkler, bugün alışılmış olan sac ve alüminyum kepenklerin yerine geçebilecek yeni nesil kepenk sistemleridir.

Saç ve Alüminyum kepenklerin güvenlik özelliğinin yanısıra Transpaforza Şeffaf panjur Kepenkler şeffaflık özelliği ile vitrinlerde teşhir imkanı sağlar.

Şeffaf panjur Kepenk Yanmazlık özelliği ile diğer kepenk sistemlerinden tercih edilme avantajlarına sahiptir.

Şeffaf, panjur, Kepenk, UV katkılı hammaddesi ile vitrinde bulunan eşyaların solmasını engeller.

Şeffaf, panjur, Kepenk, Özellikleri ;

%92 şeffaflık ile gece gündüz teşhir imkanı sağlar.
Paslanmaz, kırılmaz.
Yanma geciktirmeli (M2 class) sistem içerir.
Sessiz çalışır.
Mevcut kepenk sistemleri ile birlikte kullanılabilir.
Hammaddesi UV katkılı olduğundan kullanıldığı mekandaki eşyaların gün ışığından solmasını engeller.
Metrekare ağırlığı 9,5 kg dır.

PANJUR

Panjur Profilleri, Panjur Motoru, Panjur Aksesuarları, Otomatik Panjur, Aluminyum Panjur,

MOTOR

Panjur Motoru, Kepenk Motoru, Perde Motoru, Jaluzi Motoru, Pergola Motoru, Kumanda Sistemleri,

KEPENK

 

Fermuarlı Dıştan Perde

Perde sistemleri, estetik görünümünün yanı sıra binaların enerji kaybının sınırlandırılmasında da oldukça etkin şekilde kullanılıyor.  bünyesindeki Dış Çephe Perdeleri, iç ve dış kullanıma uygun, farklı doku ve çok geniş bir renk yelpazesinde PVC kaplı fiberglas kumaşlardan üretiliyor. Kumaş özellikleri sayesinde enerji tasarrufu sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panjur, panjur sistemleri, motorlu panjur sistemleri, otomatik panjur sistemleri, şeffaf panjur sistemleri, oromatik panjur, motorlu panjur, panjur fiyatı, panjur modelleri, panjur fiyatı, ucuz panjur, aluminyum panjur, pvc panjur, şeffaf panjur, ucuz panjur, panjur nedir, panjur m2 fiyatı, panjur nasıl yapılır, panjur tamiri, panjur servisi, panjur firmaları, neden panjur, somfy panjur, ozdil panjur, asaş panjur, keypenk panjur, ev tipi panjur, villa icin panjur, monobilok panjur, ahşap desenli panjur, poliüratan panjur, panjur nedir, panjur nasıl yapılır, panjur fiyat listesi, motorlu panjur fiyatları, motorlu panjur m2 fiyatı, otomatik panjur, otomatik panjur fiyatı, otomatik panjur m2 fiyatı, 2018 panjur fiyatları, 2018 motorlu panjur fiyatları, 2018 otomatik panjur fiyatları, 2018 şeffaf panjur fiyatları, Motorlu Kepenk, Otomatik Kepenk, Kepenk Motorları, Aluminyum Kepenk, Çelik Kepenk, panjur firmaları, elektirikli panjur,